Ali İmran Güneş

Kahramanmaraş Fen Lisesini 1997 yılında, Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans eğitimini burslu olarak 2002’de, 2013 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nden Yönetim ve Organizasyon dalında Master derecesi almıştır.
İş hayatına Emas Elektronik A.Ş de başlamış, 2002 2004 yılları arasında Sistem Analizi ve Metot Mühendisi olarak görev almıştır. Daha sonra 2004 yılından 2010 yılına kadar Linea Dekor A.Ş de Bilgi Teknolojileri Sistem Analisti ve ERP Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır.
2010 yılından 2013 yılına kadar Türkiye Finans Katılım Bankasında Bilgi Teknolojileri Proje Yöneticisi olarak çalışan Ali İmran Güneş burada Proje Yönetim Metodolojileri ve Portföy Yönetimi konusunda yönetim ve liderlik yapmıştır. İş hayatına 2013 yılından itibaren TTNET A.Ş ve Türk Telekom A.Ş de Bilgi Teknolojileri Governance Müdürü olarak devam etmiş, SAP ERP Yönetimi,Bütçe,Performans ve Kaynak Yönetimi ,SAP Finansal Program Yöneticiliği görevleri almıştır. 2016 yılından bu yana Freelance Danışman olarak SAP FI,CO-PA danışmanlığı ve SAP SD,PP,MM, PS modüllerinde Türkiye’nin Kurumsal Firmalarında Proje Yönetimi danışmanlığı yürütmektedir.
Ali İmran Güneş SAP ERP Uyarlamaları,Bilgi Teknolojileri Proje Yönetimi,Bütçe-Performans-Kaynak Yönetimi ve İş Zekası Raporlama araçları (HP PPM-SAP PS,MS Project,Cognos,Qlickview) konusunda uzman ve ITIL,COBIT , PMP Sertifikalarına sahiptir.